RIIETE HOOLDUSJUHENDID

Dekoratsiooniga riideesemed peske alati pahu pidi, nii väldite dakoratsiooni riknemist või vigastamist.

Riideeset võite pesta käsitsi või masinas, kraadimärk viitab pesemistemperatuurile.
Õrnpesu, täitke pesumasin poolikult.
Triikimine lubatud, punktid osutavad madalale või kõrgele triikimistemperatuurile.
Lubatud ainult käsipesu, kuni 40°, vältige hõõrumist, leotamist ja väänamist.
Trummelkuivatus keelatud, sümbol esineb juhul, kui trummelkuivatus võib riiet kahjustada.
Trummelkuivatus madalal temperatuuril, punktid märgivad madalat või kõrget temperatuuri.

Esitame mõned lihtsad juhised selle kohta, kuidas 100% puuvillast T-särki tuleks õigesti puhastada ja hooldada. Järgmisi 9 reeglit silmas pidades saate oma T-särkide loomulikku vananemist märkimisväärselt aeglustada ja pikendada nende eluiga.

Kuidas T-särki puhastada ja hooldada, nii et see kestaks kauem:

  1. Peske vähem
  2. Peske sarnaste värvidega
  3. Peske jaheda veega, nt 30 kraadi juures
  4. Peske (ja kuivatage) tagurpidi
  5. Kasutage õigeid pesuvahendeid (sh kogus)
  6. Vältige trummelkuivatust
  7. Triikida tagurpidi
  8. Hoidke t-särki õigesti: kokku voldituna, riidepuul. Vältida otsest päikesevalgust
  9. Võimalusel tegelege plekieemaldusega koheselt – plekk loputada sooja veega ja seejärel lisada pehmet pesuvahendit või seepi

Orgaaniline puuvill / Organic cotton

Seletame lahti mis õigupoolest peitub selle märgi taga ja mis on Organic 100 content standard

Orgaanilise sisalduse standardit (OCS) kohaldatakse kõigi orgaaniliste materjalide suhtes, mis sisaldavad 95–100 protsenti orgaanilist materjali. OCS kontrollib orgaanilise materjali olemasolu ja kogust lõpptootes ning jälgib tooraine voogu selle allikast lõpptoodanguni.
OCS 100 tugineb kolmanda osapoole kontrollile, et kinnitada, kas lõpptoode sisaldab antud mahepõllumajanduslikult kasvatatud materjali täpset kogust. OCS võimaldab läbipaistvat, järjepidevat ja terviklikku sõltumatut hindamist ja tõendamist orgaaniliste materjalide sisalduse väidete kohta toodetele. OCS 100 hõlmab vähemalt 95 protsenti sertifitseeritud orgaanilisi materjale sisaldava toote töötlemist, tootmist, pakendamist, märgistamist, kauplemist ja levitamist. OCS kasutatakse selleks, et anda ettevõtetele sertifikaat kvaliteedi müümiseks.

Mis aga on orgaaniline puuvill ja mix ta on parem kui tavaline

Orgaaniline puuvill

Orgaaniline puuvill koosneb looduslikest kiududest ja seda kasvatatakse väetisi ja mürgiseid pestitsiide kasutamata. Orgaaniline puuvill kasvab seetõttu aeglasemalt kui mitteorgaaniline puuvill, kuid sellel on tavaliselt tugevamad ja paremad kiud.

Omadused
Looduslik, pehme, paindlik, hingav, imav, taastuv, biolagunev ja teie nahale parem kui tavaline puuvill.

Tootmisriigid
Palju orgaanilist puuvilla toodetakse Indias, Hiinas, Türgis, Ameerika Ühendriikides, Ladina-Ameerikas ja tänapäeval ka Aafrikas. Tadžikistan Kesk-Aasias on suhteliselt väike mahepuuvilla pakkuja, kuid selle toodang on viimase aastaga kasvanud 200%.

Muld
Orgaanilise puuvilla tootmine nõuab rohkem mulda kui tavaline puuvill. Põllumajandus vajab iga kord uut põllumaad, et muld püsiks terve ja ei vaesuks. Pealegi saavad nii põllumehed oma toitu edasi kasvatada. Orgaanilise puuvilla tootmine tähendab, et seetõttu ei kasutata väetisi ega pestitsiide, muld püsib palju puhtam kui tavalise puuvilla puhul. Putukad hoitakse eemal „kasulike putukate” kasutamisega. See tähendab, et putukate eemalhoidmiseks kasutatakse putukate looduslikke vaenlasi. Teine lahendus on bakterite kasutamine.

Töö
Orgaanilist puuvilla korjatakse tavaliselt käsitsi, mitte masinatega. Masinate kasutamiseks on vaja keemilisi defoliante, mis pole keskkonnasõbralikud. Üldiselt on orgaanilise puuvilla tootmine töötajatele parem kui tavalise puuvilla tootmine. Orgaanilise puuvilla tootmine väldib mürgiste pestitsiidide kasutamist, mis on sageli seotud põllumajandustootjate terviseprobleemidega. Väetiste ja pestitsiidide kasutamine on kallis ning.

Veekasutus
Orgaanilise puuvilla tootmisel on veekasutus sarnane traditsioonilise puuvilla tootmise veekasutusega. 1 kilogrammi puuvilla tootmiseks vajate umbes 10 000 kuni 20 000 liitrit vett.

Värvained
Orgaanilise puuvilla värvimisprotsess toimub looduslike värvainete kasutamisel, milles on vähe metalli ja väävlit. Veepõhine tint või pigment ilma raskmetallideta on orgaanilisest puuvillast laialdaselt kasutatavad värvained ja avaldavad keskkonnale vähem negatiivset mõju.

Kulud
Üldiselt on orgaanilise puuvilla tootmise kulud tavalisest puuvillast suuremad. Orgaaniline puuvill on umbes 20–30% kallim kui tavaline puuvill.

Telli endale meie naiste t-särk Foxy Origami Organic E-poest

Kasutatud allikad:

https://www.aestheticstories.com/cotton-vs-organic-cotton/

https://certifications.controlunion.com/en/certification-programs/certification-programs/ocs-100-organic-content-standard

Lucky Loore T-shirt

Lucky Loore on parim koht erinevate sündmuste tähistamiseks, sest elamusi ning peopakette jagub neil nii suurtele kui väikestele.

Lucky Loore – Spordibaar asub Tartu kesklinnas | Küüni 7

https://luckyloore.ee/


Vaata ka Facebookis ja Instagrammis

Novarek OÜ kruusid / tassid

Novarek oü tegeleb elektritööde ja projekteerimisega.

Kui vajad abi elektritöödel siis võta kindlasti ühendust Novarek oü-ga

Tel +372 5624 2960

E-mail priit@novarek.ee

Disainisime varasemalt Novarek oü logo,FB failid ja kleepisime kaubiku

Vaata eelmist postitust SIIT

https://www.facebook.com/novarekelekter/

Või veebis https://novarek.ee/

Qvant Ehitus OÜ

Külasta veebis https://qvantehitus.ee/

Qvant Ehitus OÜ on pikaajalise kogemusega ehitusfirma, kelle jaoks ei ole ükski töö liiga keeruline.

Qvant Ehitus OÜ eesmärk on pakkuda kvaliteetset ehitusteenust ehitusettevõtetele, eraisikutele, ühistutele ja omavalitsustele üle terve Eesti. Qvant Ehitus OÜ on valmis tegema kõike – siseviimistlustöödest kuni eramu ehitamiseni.

Selleks, et ehitus sujuks tõrgeteta, on vaja olla esinduslik! Qvant Ehitus pöördus meie poole sooviga saada logosid kaubikutele.

Selleks, et mitte kliendi väärtusliku aega raisata, läksime otse objektile ja teostasime tööd kohapeal.

Lisaks tegime ka uued särgid ja kruusid